Interim Management Solution - Rozwiązania zarządcze dla branży motoryzacyjnej

Jak zostać Interim Managerem?

Interim Management zyskuje na popularności w naszym kraju. Tymczasowe zatrudnienie menadżera do stworzenia strategii, restrukturyzacji procesów czy zarządzania zmianą jest coraz częściej wybieraną formą rozwoju dla wielu małych, średnich i dużych firm. Stąd pytanie, jak wykorzystać ten trend i zostać Interim Managerem?  Co to jest...

Dealer Przyszłości

Nowo powstały oddział lub połączone organizacje wymagają profesjonalnego zarządzania od samego początku ich istnienia. Menedżerowie IMS zarządzają zmianą z wykorzystaniem autorskiej koncepcji Dealer Przyszłości.

STRATEGIA

LUDZIE

PROCESY

NARZĘDZIA

PROCESY

NARZĘDZIA

FINANSE

ZARZĄDZANIE OPERACYJNE

Jak zostać Interim Managerem?

Interim Management zyskuje na popularności w naszym kraju. Tymczasowe zatrudnienie menadżera do stworzenia strategii, restrukturyzacji procesów czy zarządzania zmianą jest coraz częściej wybieraną formą rozwoju dla wielu małych, średnich i dużych firm. Stąd pytanie, jak wykorzystać ten trend i zostać Interim Managerem? 

Co to jest Interim Management? 

Warto zacząć od zrozumienia, czym właściwie jest Interim Management. Interim Management to usługa tymczasowego zatrudnienia doświadczonego Interim Managera w organizacji. Zazwyczaj polega ona na tym, że firma „wynajmuje” menadżera wysokiego szczebla w celu wykonania określonego zadania czy zrealizowania konkretnego celu.  

Kim jest Interim Manager? 

Interim Managera można nazwać inaczej menadżerem tymczasowym. Interim Manager pracuje wewnątrz organizacji, jest częścią wprowadzanych zmian i ponosi za nie odpowiedzialność. 

Interim Manager wspiera organizację w strategicznych decyzjach. Realizuje kluczowe projekty, usprawnia procesy. Buduje strategie, optymalizuje struktury organizacyjne, przygotowuje plany rozwoju czy ekspansji.  

Dzięki swojemu doświadczeniu wprowadza do organizacji zupełnie nową jakość w kontekście nowoczesnych procesów obsługi klienta. Jest w stanie rozwiązywać istniejące problemy z zyskiem i rentownością, wyprowadzić firmę z kryzysu czy planować zmiany i zarządzać ich wdrożeniem. 

Czy Interim Management jest dla mnie? 

Bycie Interim Managerem to niełatwe zadanie. Jednakże pewne typy osobowości świetnie odnajdują się w tej dynamicznej roli.  

Przy podejmowaniu decyzji o pracy jako Interim Manager warto wziąć pod wagę kilka aspektów z życia zawodowego i osobistego: 

 1. Dotychczasowe doświadczenia zawodowe
  Interim Management to zadanie dla menadżerów z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych. Klienci cenią sobie kompetencje w zarządzaniu projektami i zmianą, spojrzenie na organizację jako całość i orientację na wyniki. Dodatkowo warto posiadać doświadczenie nie w jednej, a w kilku branżach, aby sprostać potrzebom różnorodnych klientów.
 2. Doświadczenie w kierowaniu zespołami
  Interim Manager powinien być liderem, mentorem, coachem, aby skutecznie prowadzić wieloosobowe zespoły do obranego celu. Dlatego menadżer tymczasowy powinien posiadać wyjątkowe umiejętności komunikacyjne oraz umieć je wykorzystać do budowania zaangażowania pracowników.
 3. Referencje i sukcesy
  Często klienci decydują się na konkretnego Interim Managera na podstawie jego osiągnięć, sukcesów i dotychczasowych referencji. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać już ugruntowaną pozycję i móc pochwalić się przynajmniej kilkoma większymi sukcesami w pracy zarządczej.  

Władza i prestiż? Raczej satysfakcja i spełnienie 

Kwalifikacje i doświadczenie Interim Managera są często zdecydowanie wyższe w stosunku do stanowisk, które sprawuje. Dlatego pracując jako Interim Manager nie powinno nastawiać się na poczucie władzy i prestiżu. Ten zawód to raczej gotowość na czerpanie satysfakcji z osiąganych rezultatów. 

Zmiany, zmiany, zmiany… 

Praca w Interim Management to bardzo dynamiczne zajęcie, wymagające od menadżera łatwości przystosowywania się do różnych sytuacji i zmiany otoczenia. Menadżer tymczasowy pracuje w wielu organizacjach w tym samym czasie. Może się zdarzyć, że codziennie gdzieś indziej. Dodatkowo czas realizacji projektów zdecydowanie różni się. W jednej firmie zostaje się przez rok, ale w drugiej już tylko 2 miesiące. Wymagana jest elastyczność i gotowość na częste zmiany. 

Dzielenie się wiedzą 

Interim Manager pracuje z wieloma różnymi zespołami, które postrzegają go jako lidera. Będą oczekiwać dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby skutecznie realizować zadania i jak najwięcej wynieść z tej współpracy.  

Jak zostać Interim Managerem? 

 1. Zastanów się, czy jesteś gotowy na pracę jako Interim Manager
 2. Przygotuj i wyślij nam swoje CV
 3. Przejdź pomyślnie proces weryfikacji osobowości, kompetencji i doświadczenia
 4. Przyjmij zlecenie pracy u klienta
 5. Rozpocznij pracę jako Interim Manager z Interim Management Solution


Podnoszenie kwalifikacji Interim Managera 

Bycie Interim Managerem oznacza konieczność ciągłego rozwoju i dążenia do doskonałości. Dlatego staraj się rozwijać swoje kompetencje biorąc udział w różnych kursach czy studiach podyplomowych.  

Warto postarać się również o odpowiednią certyfikację, która potwierdzi Twoje umiejętności w zakresie Interim Management. Taki certyfikat wydaje na przykład Stowarzyszenie Interim Managerów.  

Jakie niesie za sobą korzyści?  

 • Potwierdzenie kompetencji i standardów realizacji projektów przez uznaną na polskim rynku organizację,
 • Podniesienie wiarygodności na rynku pracy,
 • Możliwość ubiegania się o wyższe stawki, 
 • Rozwój warsztatu i wzrost efektywności realizacji projektów w środowisku biznesowym,
 • Wzmocnienie wizerunku i marki osobistej IM,
 • Element budowy przewagi konkurencyjnej na rynku,
 • Promocja certyfikowanych interim managerów przez Stowarzyszenie Interim Managers SIM. 

Chciałbyś zostać Interim Managerem IMS? Sprawdź nasze oferty tutaj.

Udostępnij post:

Facebook
LinkedIn

Obserwuj nas:

OFERTA

Poznaj obszary współpracy

ZARZĄDZANIE
ORGANIZACJĄ

ZARZĄDZANIE
ORGANIZACJĄ

PROGRAMY ROZWOJOWE
I WDROŻENIOWE

BUDOWA
GRUP DEALERSKICH

PROGRAMY
SUKCESYJNE

PLATFORMA
"ZNAJDŹ MENEDŻERA"

BUSINESS DRIVE
SOLUTION

Formularz zapytania