Interim Management Solution - Rozwiązania zarządcze dla branży motoryzacyjnej

7 rzeczy które musisz wiedzieć o Interim Management

Interim Manager wspiera organizację w strategicznych decyzjach. Realizuje kluczowe projekty, usprawnia procesy. Buduje strategie, optymalizuje struktury organizacyjne, przygotowuje plany rozwoju czy ekspansji. Dzięki swojemu doświadczeniu wprowadza do organizacji zupełnie nową jakość w kontekście nowoczesnych procesów obsługi klienta. Jest w stanie rozwiązywać istniejące problemy z zyskiem...

Dealer Przyszłości

Nowo powstały oddział lub połączone organizacje wymagają profesjonalnego zarządzania od samego początku ich istnienia. Menedżerowie IMS zarządzają zmianą z wykorzystaniem autorskiej koncepcji Dealer Przyszłości.

STRATEGIA

LUDZIE

PROCESY

NARZĘDZIA

PROCESY

NARZĘDZIA

FINANSE

ZARZĄDZANIE OPERACYJNE

7 rzeczy które musisz wiedzieć o Interim Management

Interim Manager wspiera organizację w strategicznych decyzjach. Realizuje kluczowe projekty, usprawnia procesy. Buduje strategie, optymalizuje struktury organizacyjne, przygotowuje plany rozwoju czy ekspansji. Dzięki swojemu doświadczeniu wprowadza do organizacji zupełnie nową jakość w kontekście nowoczesnych procesów obsługi klienta. Jest w stanie rozwiązywać istniejące problemy z zyskiem i rentownością, wyprowadzić firmę z kryzysu czy planować zmiany i zarządzać nimi.

Interim Manager to inaczej menadżer tymczasowy. Interim Management to z kolei usługa tymczasowego zatrudnienia doświadczonego Interim Managera w organizacji. Zazwyczaj polega ona na tym, że firma „wynajmuje” menadżera wysokiego szczebla w celu wykonania określonego zadania czy zrealizowania konkretnego celu. Usługa zyskuje na popularności w naszym kraju w ostatnich latach. Dzieje się tak ze względu na dodatkowe, niezaprzeczalne korzyści w porównaniu do konsultingu.

„Co muszę wiedzieć o Interim Management?”

Mimo że Interim Management w znanej nam dzisiaj formie istnieje mniej więcej od lat 70. XX wieku, usługa ta cały czas jeszcze rozwija się w Polsce. Interim Management Solution zrzesza topowych menadżerów z naszego kraju, którzy są gotowi szybko wejść do Twojej firmy i sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom.

Poniżej przeczytasz o siedmiu rzeczach, które musisz wiedzieć o usłudze Interim Management.

1. Interim Manager to menadżer z dużym doświadczeniem i wiedzą

Interim Managerowie to specjaliści z udokumentowanym doświadczeniem zawodowym w pracy przy wielu różnych projektach. W związku z tym, skorzystanie z usług Interim Managera wiąże się z szybkim pozyskaniem cennej wiedzy.

Co więcej, Interim Manager to osoba z zewnątrz firmy. Nie jest ona obciążona kulturą organizacyjną oraz uwarunkowaniami politycznymi, dlatego dostarcza zupełnie świeżej perspektywy na sytuację. W związku z tym koncentruje się tylko na tym, co jest najbardziej korzystne dla danego biznesu.

Podczas współpracy z Interim Managerem możesz czerpać z jego wieloletniego doświadczenia. Dzięki temu nauczysz się reagować na problematyczne sytuacje w odpowiedni sposób w przyszłości.

2. Interim Manager rozwiązuje problemy

Interim Manager, podobnie jak konsultant, zajmuje się analizą zastanej sytuacji i przygotowaniem raportu z jego obserwacji. W następnym korku tworzy plan naprawczy lub rozwoju firmy, z którą podejmuje współpracę.

Interim Manager, wspólnie z pracownikami i zarządem firmy przygotowuje rozwiązanie problemu, do którego rozwiązania został zatrudniony. Członkowie organizacji mają realny wpływ na tworzone rozwiązania. Interim Manager ich motywuje i inspiruje w całym procesie.

3. Interim Manager pracuje wewnątrz organizacji

Interim Managerowie nie wspierają firmy z zewnątrz, a pracują wewnątrz organizacji. Są jej integralną częścią – członkami zespołu, częścią wprowadzanych zmian i usprawnień.

Działają blisko zarządu jak i pracowników, co pozwala na zachowanie odpowiedniego autorytetu i efektywne wdrażanie zaplanowanych zmian. Dzięki temu Interim Managerowie zapewniają też odpowiedni obieg informacji, które uzyskują zarówno od kadry zarządzającej jak i od pracowników niższego szczebla.

4. Interim Manager jest odpowiedzialny za wdrożenie rozwiązania

Interim Management zdecydowanie rozszerza usługi znane wielu z consultingu. W związku z pracą wewnątrz organizacji Interim Manager wdraża zaplanowane przez siebie wcześniej rozwiązanie. Ponosi on również odpowiedzialność za sukces zaproponowanego rozwiązania.

Interim Management Solution zrzesza Interim Managerów, którzy pracowali przy setkach różnych projektów. W związku z tym proponowane przez nich rozwiązania są sprawdzone i szybko przynoszą korzystne rezultaty.

5. Wdrożenie Interim Managera jest szybkie

Zaletą skorzystania z usług Interim Managera jest możliwość bardzo szybkiego wdrożenia menadżera do firmy. Przede wszystkim jest to duża zaleta, gdy organizacja jest pod presją czasu w związku z kryzysem, przestojem czy konieczną zmianą do przeprowadzenia.

Interim Managerowie cechują się umiejętnością bardzo szybkiego dostosowania się do panującej sytuacji. Dlatego wdrażają skuteczne rozwiązania od razu po dołączeniu do organizacji klienta.

To zdecydowanie szybsza i mniej kosztowna metoda niż zatrudnianie pracownika na pełen etat, a potem jego wdrożenie i szkolenie.

6. Interim Manager może pracować dowolną liczbę dni w tygodniu

Zazwyczaj rozliczenie z Interim Managerem odbywa się w postaci „dniówki”. To Ty decydujesz, przez ile dni w tygodniu Interim Manager ma być dostępny dla Twojej organizacji.

Czas potrzebny do realizacji zadania lub osiągnięcia celu ustalany jest podczas audytu przed rozpoczęciem współpracy z Interim Management Solution.

7. Koszt wynajęcia Interim Managera jest znany z góry

W związku z tym, że Interim Manager tymczasowo dołącza do Twojej organizacji na określoną liczbę dni w tygodniu, znasz koszt inwestycji jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Dzięki temu nie zaskoczą Cię żadne dodatkowe, ukryte koszty, które pojawią się na fakturze po wykonaniu usługi.

Udostępnij post:

Facebook
LinkedIn

Obserwuj nas:

OFERTA

Poznaj obszary współpracy

ZARZĄDZANIE
ORGANIZACJĄ

ZARZĄDZANIE
ORGANIZACJĄ

PROGRAMY ROZWOJOWE
I WDROŻENIOWE

BUDOWA
GRUP DEALERSKICH

PROGRAMY
SUKCESYJNE

PLATFORMA
"ZNAJDŹ MENEDŻERA"

BUSINESS DRIVE
SOLUTION

Formularz zapytania